Go to Top

Eğitimciler

A.Ömer KARAŞEHİRLİ

Makina Mühendisi

24.05.1961 tarihinde Ankara’ da doğdu, 1983 yılında Gazi Üniversitesi Üretim Mühendisliği Ana Bilim Dalı Makine Eğitim Bölümünden mezun oldu. Pedagojik formasyona sahip olan KARAŞEHİRLİ,  Algılama, Öğrenme, Düşünme ve Konuşma konularında Anakara’ da DKD seminerlerinin üstadı ve İnsan Mühendisliği Kitabının yazarı Sn. Nüvit OSMAY’ dan, ayrıca Avrupa ve Amerika’ da temizlik ve dezenfeksiyon uygulamaları konularında özel eğitimler aldı. Profesyonel Temizlik ve Hijyen Sistemleri uygulamaları ile Endüstriyel ve Kurumsal Pazarlama Teknikleri konusunda bilirkişi seviyesinde uzmanlaştı. Pazarlama ve Satış Yönetimi, Kalite Yönetim Sistemleri, Profesyonel Temizlik & Hijyen Sistemleri, Davranış Biçimleri & Kişisel Gelişim konularında eğitim ve danışmanlık hizmetlerini ayrıca yürüttü. MSK’ da (Meslek Standartları Komisyonu)  “Temizlik Elemanı” görev tanımını yapan komisyonda görev aldı. 2003 Mayısında Türkiye’ nin ilk Hijyen Enstitüsünü kurdu. Cezaevlerinde Adalet Bakanlığı, İŞKUR, TURHİZ, TÜLBEK, OTED işbirliği ile 1.200 mahkûmu meslek edindirme kapsamında Temizlik Elemanı olarak eğitti.

2012 yılında, başta hastaneler olmak üzere yüksek hijyen gereksinimi olan kurumlar için kolay uygulanabilir ve takip edilebilir  MOPSİL “Mop Sanitasyon Sistemini” planladı. Bu projede, Profesyonel Temizlik Makine ve Ekipmanları Üreticisi olan Ulusal Sanayici arkadaşları ve uzman kadrosu ile “Ortak Akıl” oluşturdu ve projeyi geliştirdi, Yurtiçi ve Dışı pazara başarı ile arz etti. ‘Profesyonel Temizlik ve Hijyen’ adlı kitabı, 2014 Kasım ayında okuyucuları ile buluşacaktır.

Bünyamin KILIÇASLAN

İdare ve Kamu Yönetimi

1958 tarihinde Diyarbakır’ da doğan KILIÇASLAN, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare/Kamu Yönetiminden mezun oldu.

KILIÇASLAN, 1990 yılında İngiliz ve Hollanda ortaklığı olan dünya lideri bir şirkette Satış Destek Elemanı göreviyle Endüstriyel Temizlik ve Hijyen Sektörüne adım attı. 25 yıl boyunca ilk günkü heyecanını koruyarak aynı şirket ve sektöre Satış Mühendisi Asistanı, Satış Mühendisi, Satış Süpervizörü, Bölge Sorumlusu, Sektör Süpervizörü (Temizlik Firmaları ve Endüstri Kurumları), Satış Müdür Yardımcısı, Satış Müdürü ve Türkiye Satış Müdürü (Batı Bölgeleri) görevlerini alarak hizmet verdi. Araştırma, okuma ve sektöre hizmet verme sevdası, onun her projede ödüllendirilmesine ve “Ödül Avcısı” unvanını almasına neden oldu.

Aralık 2013 tarihinde Profesyonel yaşamdan emekli olan KILIÇASLAN, Temizlik ve Hijyen konularında bireysel olarak eğitim ve danışmanlık hizmetlerini vermeye başladı. Profesyonel iş yaşamı boyunca, yüzlerce eğitim aldı ve verdi. Kalitede Bütünlük, Satış Eğitimi 1-2, Ekip Yönetimi, İş Geliştirme, Koçluk, İleri seviyede Excel-Windows, Entegre Haşere ile Mücadele, Havuz Kimyasalları, Endüstriyel Temizlik Makineleri Kullanımı ve Bakımı, EHS İş Güvenliği, Bina Bakımı Satış Eğitimi, Satış Gelişim ve Koçluk Programı, Güvenli Sürüş Teknikleri, Güvenli sürüş ileri düzey teknik eğitimler bunlardan bazılarıdır.

Yaşamı boyunca Atletizm Sporuna gönül veren KILIÇASLAN, İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü Yönetim Kurulu üyesidir. Atletizmde Sprinter, Uzun Atlama ve Yürüyüş Branşlarında Türkiye Şampiyonluğu, Balkan Masterler Şampiyonluğu, Asya Masterleri ve Avrupa Masterleri şampiyonalarında 100’ ün üzerinde madalya, başarı belgesi ve diplomaya sahiptir. Judo’ da Siyah Kuşak sahibi olan KILIÇASLAN 50′ den fazla ülkeyi ziyaret etmiş yurt içi ve yurt dışı fuarlarda görev almıştır.

Ankara Mülkiyeliler Birliği üyesi KILIÇASLAN, gönül verdiği spor nedeniyle “Sektörün Koşan Adamı” başarılı şiir denemeleri nedeniyle de ” Kırmızı Karanfilli Adam” olarak tanınmaktadır.

“BÜNYAMİN KILIÇASLAN” adında bir patentin sahibi olan KILIÇASLAN evli ve 2 çocuk babasıdır.

Dündar DENİZER

Doçent Doktor

Denizer, Anadolu Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O. Konaklama İşletmeciliği Türk Mutfağı Araştırma ve Uygulama Birimi Yönetimini yürütmekte olup ilgi alanları Turizm Pazarlaması, Restoran Yönetimi, Bar Yönetimi, Yiyecek İçecek Yönetimi, Mutfak Sanatları Yönetimi, Gastronomi konularındadır.

Denizer, 01/01/1974 yılında Anadolu Üniversitesi, İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi, İşletme Bölümünde lisansını, 1984 yılında da Uludağ Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 01/03/1987 yılında Turizm ve Otelcilik, Uludağ Üniversitesinde Yrd. Doçent, 09/10/1996 yılında Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi, Gazi Üniversitesinde Doçent ünvanını almıştır. İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Denizer’ in Doktora Tezi; Pazarlamada Satıştan Sonra Servis, 30/11/1984
Uluslararası Bilimsel Toplantılarda Sunulan ve Bildiri Kitaplarında Basılan Bildirileri;
2008 – 2010 tarihleri arasında 7 adet
Yazılan Uluslararası Kitaplar ve Kitaplardaki Bölümler; Denizer D., ” Konaklama İşletmelerinde Fiyatın Önemi ve Fiyat Farklılaştırılması”, Anatolia Turizm Çevre ve Kültür Dergisi, s.23-27, Ankara, Ekim 1991., 01/10/1991
Ulusal Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleleri; 
1988 – 1994 tarihleri arasında 3 adet
Ulusal Bilimsel Toplantılarda Sunulan ve Bildiri Kitaplarında Basılan Bildirileri; 
1992 – 2009 tarihleri arasında 11 adet
Yazılan Ulusal Kitaplar ve Kitaplardaki Bölümler; 
1992 – 2006 tarihleri arasında 5 adet
(detaylı bilgi için bkz. http://academy.anadolu.edu.tr/xdisplayx.asp?kod=0&acc=ddenizer )

 

 

 

Atilla KALKAN

Veteriner Hekim

15.09.1961 tarihinde Bursa’ da doğdu. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimlik Fakültesinden, Teğmen Veteriner Hekim olarak mezun olan KALKAN 1991 yılında aynı Fakültenin Besin Hijyeni ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı Besin Hijyeni ve Teknolojisi Bilim Bölümünü 1991 yılında başarı ile bitirerek Besin Hijyeni ve Teknolojisi Bilim Uzmanı unvanını aldı.

Uzmanlık eğitimi döneminde, Çankaya Belediyesi ile yapılan protokol çerçevesinde Çankaya Bölgesinde bulunan Et Satış Reyonları ve Gıda İşleklerinde Hijyen Kriterlerini belirlemek amacıyla ortak projeye imza atan KALKAN, çalışan personelin ellerinden, çalışma ve ekipman yüzeylerinden swaplama tekniğini kullanarak reel hijyen durumlarını tespit etti. 150 işyeri ile yapılan çalışma sonucunda ve AB uyum yasaları uyarınca kişisel hijyenin önemi bir kez daha vurgulandı ve çok dikkat çekti. Çalışma neticesinde, Katı Sabundan – Likit Sabuna, Tekstil Havludan – Kağıt Havluya geçiş dönemi başladı.

TSE’ nün “Hijyen Kontrollerinde Swaplama Yöntemi” ile ilgili standartları oluşturması bu çalışma örnek alınarak oluşturuldu. KALKAN, 28 yıl boyunca ülkemizin muhtelif bölgelerinde değişik rütbelerde ve farklı görevlerde çalıştı. Gıda Hijyenisti, Gıda Teknolojisi Öğretmenliği, Gıda Laboratuvarlarında Gıda ve Su Mikrobiyolojisi / Gıda ve Su Kimyası Analizleri / Laboratuvar Müdürlüğü görevlerini başarı ile yürüten KALKAN, 2005 yılında Albay rütbesindeyken emekli oldu.

Halen yabancı ortaklı bir Gıda Analiz Laboratuvarında Danışman olarak çalışan KALKAN, sevdiği kayak ve su sporlarına zaman ayıramamaktan şikâyetçi olsa da, eğitim denildiğinde 7/24 zaman ayırmaktan keyif almaktadır. Bilge kişiliği, ılımlı yaklaşımı, mesleğine verdiği değer doğal liderliğinin bir parçasıdır.

 

 

İsa Malikler

İşletme

01.07.1956 tarihinde Makedonya – Manastır’ da doğan İsa MALİKLER, 1981 yılında Gazi Üniversitesi İşletme Muhasebe Bölümünden (İşletme / Muhasebe ve Finans Öğretmenliği) mezun oldu. M.E.B İki yıllık meslek dersleri 1983 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığında İkmal Teğmen olarak göreve başladı.

Malikler’ in iş hayatı özetle;

1977-81 Sinop seramik, MALİ VE İDARİ İŞLER AMİRİ

1981-83 Milli Eğitim Bakanlığı, MUHASEBE/EKONOMİ/İŞLETME ÖĞRETMENİ

1983 -2006 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı birlik ve kurumlarda, İDARİ / İKMAL KISIM AMİRİ, TEDARİK ŞUBE MD., LOJİSTİK ŞUBE MD, İKMAL ŞUBE MD. VE SATINALMA KOM. BAŞKANI

2006-07 Milli Savunma Bakanlığında, MSB BAKANLIK MÜFETTİŞİ

2007-10 Aksaz Üs Komutanlığında,İKMAL DESTEK KOMUTANI

2010-13 Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığında, LOJİSTİK BAŞKANI

2013-16 Era Türkiye Gayrimenkul, PORT OFİS BROKER/OVNER

2016 Eğitmen ve Danışman, İstanbul, KARAŞEHİRLİ HİJYEN ENSTİTÜSÜ

Sahip olduğu sertifikalar;

MSB Müfettişlik Sertifikası, MSB

Emlak Brokerliği ve Emlak yönetimi sertifikası, İSMEK

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yöneticiliği Uzmanlık sertifikası, İTÜ

Siyaset Okulu II, BAU

Başarı Öyküleri,

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde toplam 12 Takdir ve Başarı belgesine sahiptir.

Dz.K.K.lığı Uluslararası Piri Reis Sempozyumunda Lojistik Yöneticiliği yaptı. Dz.Eğt. Komutanlığı Yönetim ve Sosyal Hizmetler Binalarının sıfırdan inşası ve donatılarak hizmete alınması.

Tuzla Rumeli Türkleri Derneği (TURUD) Kanatlar Köyü Kalkındırma Derneği üyesi olan Malikler,

Üst Düzey Yönetim, Eğitim-Öğretim, Güvenlik Hizmetleri, Satınalma, İç Kontrol-Teftiş, İdari ve Sosyal Hizmetler konusunda uzmandır.

Devlet UYSAL

IT Uzman & Usta Öğretici

1969 yılının Mayıs ayında Çorum’ da doğan UYSAL, 1991 yılında Lise Eğitimini ve LMMEK – Bilgisayar Programcılığını Okul 2.olarak bitirdikten sonra genç yaşta İstanbul’ a intikal etti.

Profesyonel Temizlik ve Hijyen sektörüne 1997 yılında katılan UYSAL, çalıştığı tüm şirketlere artı değerler kattı. Temizlik ve Hijyen uygulamaları ile ilgili her kademede görev aldı ve her görevi başarı ile ifa etti.

Fizibilite Oluşturma, Teklif Hazırlama, Projeye Uygun Personel Seçimi, Uygun Kimyasalların, Sarf Malzemelerin ve Demirbaşların Satın Alınması, Eğitim Plan ve Programlarının Hazırlanması ve Uygulanması, Projelere ait Çalışma Plan ve Programlarının Hazırlanması, Projelerin Denetlenmesi ve Raporlanması, Verilerin Toplanması, İstatistik Analizlerinin Yapılması ve Sunu hazırlanması, ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sisteminin Kurulması, Bina ve Tesis Yönetimi UYSAL’ ın başarılarına dahildir.

İş Deneyimleri;

01.05.2015 – 01.10.2016 Mis Group, Satın Alma ve İdari işler Müdürü (1.500 Kişi)

04.04.2012 – 17.04.2015 Toki, Osmangazi Siteler Koordinatörlüğü (2.776 Konut)

15.10.2009 – 15.04.2012 Güntay, Genel Müdür Yardımcısı (1.700 Kişi)

20.12.2005 – 13.10.2009 Kattenbeck, Atatürk Hava Limanı Proje Koordinatörü (500 Kişi)

21.07.2005 – 19.12.2005 Bireysel Danışmanlık, Yurt Dışında 2 Firmaya Danışmanlık, 1 AVM Organizasyonu, Atatürk Hava Limanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı Organizasyonu, 1 Kalite Yönetim Sistemi Kuruluşu,

01.02.1997 – 20.07.2005 Mis Group, Genel Müdür Yardımcısı,

Havalimanları, AVM’ ler, Fabrikalar, Siteler, Hastaneler, Plazalar, Belediye Çevre ve Çöp Toplama Hizmetleri, Sanayi Siteleri, Sosyal Tesisler gibi organizasyonlarda bulunana UYSAL engin bilgi, beceri ve tecrübe ile donandı. Yurt dışı ve uluslararası şirket tecrübeleri sektör tarafından takdir görmektedir. Yüzlerce eğitim sertifikası ve başarı ödülüne sahip olmasına rağmen “Aynası İştir Kişinin, Lafa Bakılmaz” sözünün erdemine inanır.

UYSAL, siyah kuşak sahibi disiplinli bir Judocu, paraşüt ve yamaç paraşütü yapan iyi bir sporcudur. Bilgisayar kullanımı konusunda oldukça iyi, doğa ve çevre dostu, hayvan sevgisi yüksek kendine münhasır yapısı ile ekip çalışmasına ve yönetimine has profesyonel bir kişiliğe sahiptir.

Vakit buldukça kitap okumayı, satranç oynamayı, sinema ve tiyatroya gitmeyi keyif olarak değerlendirir.

Zafer MENTEŞEOĞLU

Matematikçi

Menteşeoğlu, ODTÜ Matematik Bölümü ve Gazi Üniversitesi BYYO’ dan, iş hayatındaki yükümlülüklerinden ve o dönemin sıkıntılı nedenlerinden dolayı yarıda bırakmak zorunda kalan zeki ve çalışkan insanlarımızdandır.   

Menteşeoğlu, 1982 yılında Profesyonel Temizlik ve Hijyen Sektörüne giren ilk sektör yatırımcılarındandır, günümüze kadar sadece sermayedar olarak değil aynı zamanda kurduğu şirketlerde yönetici olarak da bilfiil görev almıştır.

İlk Profesyonel Temizlik Makineleri ithalatçılarından olan Ankara merkezli Cameks Şirketinin kurucu ortaklarından olan Menteşeoğlu talepler doğrultusunda aynı bünyede Bina Yönetimi ve Proje yönetim danışmanlıklarını da ekleyerek şirketi tanınır ve güvenilir bir hale getirmiştir.

Makine ithalatçılarının artması, Uluslararası Endüstriyel ve Kurumsal Kimya şirketlerinin promosyon ağırlıklı çalışarak kendi markalarını piyasaya bedelsiz arz etmelerinden kaynaklanan piyasa değişimlerini öngörmüş ve tamamen hizmet tarafına yönelmeye karar vermiştir.  

Menteşeoğlu, 2000 yılında Jani King International Türkiye Master Franchise’ lığını alarak 2007 yılına kadar Türkiye’ de 34 il ve 10 bölgede ofisler kurmuş 50 ye yakın franchıse’ na iş imkanı sağlamıştır. 

Menteşeoğlu, Cleannet Lisans ve Temizlik Hizmetleri ve IFM Entegre Tesis Yönetimi Markalarıyla faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir.

Menteşeoğlu, bireysel olarak Girişimcilik, Franchising, Hastane Hijyeni, Hastane Housekeeping Operasyonları, Otel Housekeeping, Genel Temizlik ve Hijyen, Proje Yönetimi ve İşletme eğitimi ve danışmanlıklarını da ayrıca yürütmektedir.

Zafer DÜBÜŞ

Temizlik ve Hijyen Usta Tekniker

Dübüş, 13.12.1974 tarihinde Beşikdüzü Trabzon‘ da doğdu. Eğitim hayatının tümünü Almanya‘ da tamamladı.
1981 – 1985 ilkokul Herrenbach Augsburg
1985 – 1990 Ortaöğretim Herrenbach Augsburg
1990 – 1994 Lise Münih
1997 – 1999 Temizlik ve Hijyen Yüksek Okulu HWK Augsburg

Dübüş’ ün iş hayatının nerede ise tümü Almanya’ da geçse de ufak bir zaman dilimi için Türkiye’ de Profesyonel Temizlik Hizmetleri veren kendisine ait kaliteli ve butik bir şirket macerası oldu. 2 yıl süren bu çalışma neticesinde başarılı sonuçlar elde etmesine rağmen çocuklarının okul hayatı için Almanya’ ya geri döndü. Karaşehirli ile birlikte Türkiye’ de, Almanya’ da ve Hollanda’ da projelere profesyonel destekler verdi. 

1990 – 1994 Telekom GmbH İletişim Teknikerliği
1994 – 2000 BMW AG‘ de Grup Lideri
2000 – 2002 Prima Services GmbH Yönetici Danışman
2002 – 2011 Optimum 24 GmbH Yönetici Danışman
2013 – 2014 DIW Bakım Ltd & Co.KG Müdür
Mart 2014‘ den bu yana Klüh GmbH Bölge Yöneticisi

Dübüş, bilişim teknolojilerine oldukça yatkındır. Farklı konularda eğitim almayı seven Dübüş, Forklift ve vinç kullanma sertifikasını da almayı ihmal etmemiştir. Niçin böyle bir eğitim aldığı sorulduğunda bu kadar bilgiyi ilerde ancak böyle taşıyabilirim  diyecek kadar uçuk ve nüktedan bir kişiliğe sahiptir.

Özer AKYÜZ

Temizlik ve Hijyen Teknikeri

Akyüz, 29.12.1969 tarihinde Bursa‘ da doğdu. Çocukluk ve gençlik dönemini Türkiye ve Almanya arasında mekik dokuyarak geçiren Akyüz‘, okul hayatını iki farklı kültür arasında gerçekleştirdi.  
1976-1980 Ilkokul/ Almanya
1980-1982 Realschule Steinlach-Wiesaz / Almanya
1982-1984 Cumhuriyet Lisesi/ Aydin / Türkiye
1984-1986 Atatürk Lisesi/ Bursa / Türkiye
1986- 1991 Industriemechaniker Geräte- und Feinwerktechnik (Meslek Okulu Makina Bölümü / Almanya)
1995-1996 Temizlik Okulu Almanya
1996-1998 Technikerschule Reinigungs- und Hygietechnik (Temizlik ve Hijyen Yüksekokulu / Almanya)

Akyüz, öğrenimini tamamlama sürecinde, çalışma hayatının içinde olmaktan keyif almış ve kendi ifadesi ile şu ana kadar hep hayata dokunarak yoluna devam etmenin onur ve gururunu taşımaktadır.
1991-1992 Özel Makine Dizaynı ve İmalatı / Almanya
1992-1993 Çevre Korumaya Yönelik / Yakıt Tanklarının Tamiri, Tadilatı, Kontrolü
1994-1995 Almanya‘ da ilk firmasını kurdu, (Ev Tozu Akarı Alerjisine Karşı Hijyenik Temizlik)
1998-2000 “Bir Profesyonel Şirketler Grubunda” HACCP Bölüm Şefliği ve Müdür Yardımcılığı yaptı
2000-2003 Danışmanlık ve Egitim Hizmetlerini Almanya’ da ve Türkiye’ de verdi
2003’ den bugüne halen, Temizlik ve Hijyen Danışmanlığı, Problem Çözme, Sistem Geliştirme, Eleman Eğitimi, Almanya Hijyen Yasalarına uygun olarak  Kurum ve Kuruluşlara (HACCP ve benzeri) eğitimler vermektedir

Akyüz‘ ün iş başarıları ve yürüttüğü projeler arasında; Mc Donalds, Burger King, Subway gibi franchise gastronomi şirketlerine temizlik ve hijyen sistemleri kurma ve gelistirme, Stuttgart Belediyesi için ihale şartnamesi hazırlama ve kontrol sistemleri kurma, zincir marketler için temizlik sistemleri planlama, bütçe hesaplama ve personel eğitimi verme hizmetleri vardır.

İbrahim SALIK

İktisat, Kalite Yönetim Danışmanı

03.07.1975 yılında doğan Salık, Kocaeli Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünden 1998 yılında mezun oldu. 2003 yılında SMMM (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) staj ve sınavlarını bitirerek Mali Müşavirler Odasından SMMM ruhsatına sahip oldu.

2004 yılında, Yönetim Sistemlerine yönelik, Danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren bir kuruluşta, ISO 9001, OHSAS 18001, ISO 14001 ve HACCP Sistemlerinin kurulması ve sistemin devamının sağlanmasında danışman olarak çalıştı. Sistemin kurulması, çalışanların konuyla ilgili eğitimleri ve sistemin işleyişiyle ilgili çalışmaları yapan Salık, prosedürlerin, talimatların, iş akışlarının ve tüm dokümanların oluşturulmasında part-time görev yaptı.

2004 yılında, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Baş Tetkikçi Sertifikası aldı. Bireysel olarak yönetim sistemleri kurulması (ISO 9001, ISO 14001, OHSAS, ISO 22000, 10002 ve HACCP) aşamasında 1.000′ in üzerinde firmaya, eğitim, dokümantasyon hazırlanması, denetimlerinin yapılması konusunda danışmanlık hizmeti yaptı.

2013 yılında, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Baş Tetkikçi sertifikası aldı. “TÜRKAK” onaylı denetim firmasında ISO 9001 ve ISO 14001 sistemlerinin denetlenmesinde baş tetkikçi olarak halen çalışmaktadır.

Salık, Microsoft Office (Excel, Word), Windows, Adobe Photoshop ve ofis programları konusunda makro kullanacak kadar kendisini geliştirdi.

Evli olan Salık, orta derecede İngilizce konuşma, yazma ve okuma bilgisine sahiptir. Yoğun iş temposundan zaman buldukça da bowling, masa tenisi, yüzme ve satranç oynamaktan keyif alır.

Serdar KOÇAK

Usta Öğretici

23.01.1980 tarihinde İstanbul’ da doğdu, İş hayatına 1997 yılında, Alman -Türk Ortaklığı olan bir şirkette Endüstriyel Temizlik   Kimyasalları satışı elemanı olarak başlayan KOÇAK müşteri   Problemlerinin çözümü ve eğitimi konusunda uzun süre çalıştı. 2005 – 2008  uılları arasında Rusya Tümen Bölgesinde Yamata Şirketi, İnsan Kaynağı Yönetimi,   Lojistik Yönetimi, Satınalma Yönetimi ve Bölge Koordinatörlüğü yaptı. Türkiye’ ye döndü; Vodafone Doğu Marmara Bölgesi Mağazalar Müdürlüğü, Paslanmaz Çelik Aksesuarlar yapan bir şirkete Yönetim Danışmanlığı yaptı, halen Köfteci Ramiz’ lerde işletme Müdürlüğü yapmaktadır. 

Usta Öğretici formasyonuna sahip olan KOÇAK,  Algılama, Öğrenme, Düşünme ve Konuşma konularında DKD seminerleri veren A.Ömer KARAŞEHİRLİ’ den özel ve uzun süreli eğitim aldı. Temizlik ve dezenfeksiyon uygulamaları konularında özel eğitimler aldı. Profesyonel Temizlik ve Hijyen Sistemleri uygulamaları ile Endüstriyel ve Kurumsal Pazarlama Teknikleri konusunda bilirkişi seviyesinde uzmanlaştı.

 KOÇAK, profesyonel dans ve tiyatrocudur. Keyfe keder radyo programcılığı yapan Koçak, ısrarlar üzerine son iki yıldır özel radyoda her Cumartesi çocuklara özel program yapmaktadır. Stand-up konusunda doğal yeteneğe sahip olan Koçak, Mesleki Eğitimlerde farklı sunumları ile ağır konuların algılanması konusunda üstattır.

Demet KARAŞEHİRLİ

Avukat, Hukuk Danışmanı

1971 yılında Ankara’ da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’ da tamamladı. 1988 – 1993 döneminde , Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1995 yılında Ankara Barosuna bağlı serbest avukat olarak kendi ofisini açtı ve meslek hayatına başladı.

2011 yılından itibaren de İstanbul Barosuna bağlı, kendi ofisinde serbest avukatlık mesleğini ifa etmeye devam etmektedir.

Karaşehirli, ticaret, borçlar, gayrimenkul, boşanma, tazminat, iş davaları konusunda uzman olmakla birlikte yılların verdiği tecrübe ve bilgi birikimi sayesinde her türlü dava ve hukuki ihtilaflarda danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. 

Karaşehirli Hijyen Enstitüsü için Avukatlık ve Hukuk Danışmanlığı hizmeti vermektedir. 

H.Yalçın DİKENOĞLU

Eğitim Müfettişi ve Rehber Öğretmen

25.12.2014 tarihinde hocamızı kaybettik, şükranla anıyoruz. Biz yaşadıkça hizmetleri de yaşayacaktır.

01.12.1946 tarihinde Kalecik / Ankara’ da doğdu. 1966 yılında Dicle İlköğretmen okulundan mezun olduktan sonra ilkokul Öğretmeni olarak; 1966 Konya Yunak Kizoran, 1967 Ankara Kalecik Demirtaş Köyü, 1968 Ankara Kalecik Elmapınar Köyü, 1969 Diyarbakır Çınar Meydan Köyü ve Dökmetaş Köyü, 1971 Ankara Haymana Kesikkavak ve Ankara Kalecik Kargı Köyü İlk Öğretim Okullarında görev yaptı.

Dikenoğlu, eğitimine devam etti ve 1975 yılında İstanbul Eğitim Enstitüsü Eğitim (Pedagoji) Bölümünden mezun oldu. Sırasıyla; 1975 Kayseri Rehberlik ve Araştırma Merkezi Eğitim Uzman Yardımcılığı, 1976 Bingöl MEM Müdür Yardımcılığı, 1978 Mardin MEM İlköğretim Müfettişliği, 1979 MEB Özlük İşleri Genel Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü, 1980 MEB Yaykur Açık Yüksek Öğretim Daire Başkanlığı Müdürlüğü, 1980 Ankara Sokullu Mehmet Paşa Ortaokulu Rehber Öğretmenliği, 1982 – 1984 Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi, Kamu Hizmetleri Bölümünde Master yaptı. 1982 Adana MEM İlköğretim Müfettişliği, 1986 Artvin MEM İlköğretim Müfettişliği, 1989 Kırşehir MEM İlköğretim Müfettişliği,  1991 Çankırı MEM Müfettişliği, 1994 Isparta MEM Müfettişliği görevini ifa ederken emekli oldu. Emekliliğinden 4 sene sonra 8 ay gibi kısa bir süre için Kastamonu MEM Müfettişliği yaptı.

Dikenoğlu, Elmapınar Köyündeki baba ocağını yaşatmak adına çiftçiliğe başladı. Kalecik Karası Üzümüne verdiği önem ve köylünün bilinçlenmesi adına 5 dönümlük modern bir üzüm bağı yaptı. 2007 yılında Kalecik Ziraat Odasını kurdu, 2013 yılında başarı ile faaliyet gösteren odayı sağlık nedeniyle gençlere devretti.

Dikenoğlu, Fakir BAYKURT’ un “Kaplumbağalar” adlı romanında ana karakterlerden Eğitmen Rıza’ nın oğludur. Bir öğretmen çocuğu olan Dikenoğlu, Hasanoğlan Köy Enstitüsünden mezun olan babasını örnek almış ve onun yolundan gitmiştir. Eğitim ve öğretimin sadece okullarda değil, hayatın her anında yaşam bulduğunu daha çocukken algılamış örnek bir öğretmendir.

Dikenoğlu, yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübesini Karaşehirli Hijyen Enstitüsündeki Eğitimcilere aktararak “Hayat Boyu Öğrenim” e olan inancını yaşatmaktadır.