Go to Top

Haberler

Temizlik ve Temizlik Yönetimi Eğitimi (MEB Onaylı Sertifika)

Temizlik ve Temizlik Yönetimi Kursu (Türkiye ‘de Tüm İllerde)
Hizmet sektöründe faaliyet gösteren temizlik hizmetleri işletmelerinde temizlik görevlisi veya yönetici olarak görev alabilecek insan gücünü yetiştirmeyi amaçlayan bu program, temizlik hizmetleri işletmelerinde çalışan ancak, bunu bir diploma ve sertifika ile belgeleyemeyen deneyimli çalışanlar yanında, mesleğe yeni başlamış ya da başlayacak olan kişilere eğitim vermek amacıyla tasarlanmıştır.

Temizlik ve Hijyen Uygulamaları Sektöründe “Eğitimli ve Sertifikalı” olarak meslek edinmek isteyenler için “İstihdam Garantili” meslek kursları kapsamında birey olarak başvurabilirler. Kurs ücretlerinin %50′ si İŞKUR tarafından karşılanmaktadır.
Temizlik ve Hijyen Uygulamaları Sektöründe halen faaliyet gösteren Temizlik Şirketleri “Hizmet Kalitelerini, Performanslarını ve Verimliliklerini” Eğitimli ve Sertifikalı Kalifiye Eleman sayılarını artırarak hedeflerine daha hızlı ulaşabilirler. Eğitim bütçelerinin %50’ si KOSGEB tarafından karşılanmaktadır.
Temizlik ve Hijyen Uygulamaları Sektöründe “Yeni bir Şirket” kurmak mesleği öğrenmek ve kurumsallaşmak isteyenler birey olarak başvurabilirler. İşkurma ve Eğitim Giderlerinin belirli bir kısmı KOSGEB tarafından karşılanmaktadır.
Temizlik ve Hijyen

Read More

Hijyen Sertifikası Edinme Son Tarihi

Yönetmeliğin 11’nci Maddesi gereği yapılan denetimlerde “Hijyen Eğitim Belgesi” sorulacak olup, bu belgeyi almamış olanlar hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesine göre cezai müeyyide uygulanacaktır.

Sayın İş Ortağımız;

Bilindiği gibi ülkemizde başta gıda üretim ve perakende iş yerleri olmak üzere, çeşitli sıhhi ve gayrisıhhi iş yerlerinde çalışanların yaptırmak mecburiyetinde olduğu portör muayeneleri yerine Hijyen Eğitimi alınması zorunluluğu getirilmiştir. Bu çerçevede hazırlanan “Hijyen Eğitimi Yönetmeliği”, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Read More

Bir Cevap Yazın