Sencar Tosun

Sencar Tosun

26.01.1972 tarihinde İzmir’ de doğan TOSUN, 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama ve 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, İktisat bölümlerinden mezun oldu. 

TOSUN, 27 senelik iş yaşamında, inovatif yaklaşımlar ile mobil uygulama, IoT, telemetri, web uygulamalar, kanban (iş yönetim sistemleri), e-ticaret, grafik, web sitesi, eğitim sistemleri, zayıf akım sistemleri ve ortak alan çalışmaları konusunda uzmanlaştı.

1991 yılında Omedya Bilgisayar Ltd.Şti.’ de ardından da 1992 yılında Promedya Bilgisayar Ltd.Şti.’ de firma ortağı olarak iş yaşamına girdi. 1993-1999 tarihleri arasında kendi şirketi Tusan Bilgisayarı kurdu. Bilgisayar, donanım, yazılım ürünleri satışı, özel yazılım hazırlığı, teknik servis çalışmaları, Adobe, Autocad, İnternet, Netsis , Novell ürünleri, donanım, PC yan ürünleri, sarf malzemeleri, network donanımları konularında faaliyet gösterdi.

1999-2001 tarihleri arasında yazılım konusuna yönelerek Siber Aktif Bilgisayar şirketine ortak oldu, PC-Cillin Antivirüs yazılımının Türkiye Dağıtımını yapan 3 firmadan biri olmak için gerekli girişimler ve çalışmanın başlamasını oluşturdu. Ayrıca Pc-Cillin 2000 antivirüs yazılımı ile ilgili proje yönetimi yaptı (Türkçeleştirme, ambalaj tasarımı, pazarlama, firma görüşmeleri, bayi yapısı oluşturma, teknik destek yapısı vb. görevleri ifa etti).

TOSUN, askerlik görevini ifa ettikten sonra muhtelif şirketlerde proje odaklı Web Tasarım,  İş Geliştirme, Alarm ve Bilgisayar Sistemleri Proje Yönetimi, E-ticaret Danışmanı, Kurumsal Pazarlama ve Satış Danışmanı konularında başarılı çalışmalar yaptı.

2015 yılında gelen kurumsal talepleri karşılamak üzere yeniden kendisine ait olan Dediteknoloji şirketini kurmak zorunda kaldı. Sınırları zorlayan tasarım yetisi, uçuk kaçık fikirleri ve pozitif yaklaşımı ile İş Geliştirme Müdürleri tarafından DUAYEN unvanıyla öncelikli arananlar arasındadır. Kurumların müşterileri için hazırlayacakları katalog tasarımlarından, ürün tanıtım görüntülerine, hatta tanıtım videolarına kadar farklı bakış açıları geliştirerek fikir vermek hobileri arasındadır.

TOSUN’ un BT&IT konularında ki bilgi ve tecrübeleri konusunda ancak şunu ifade edebiliriz “Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz”

error: Content is protected !!