Alp Çetin

Alp Çetin

1978 tarihinde Konya’ da doğan ÇETİN, Kocaeli Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu.

ÇETİN, ilk iş yaşamına 1996 yılında CITIBANK’ ta Satış Temsilcisi olarak başladı. Turizm sektörüne geçti BANDO TOUR’ da Acente Müdürlüğü – Satış Müdürlüğü (1997-1999) yaptı. 2001 yılında Sigorta sektörüne geçerek COMMERCİAL UNİON HAYAT SİGORTA’ da Müşteri İlişkileri Takım Liderliği yaptı.

Kasım 2001 yılında ani bir kararla uzun yıllar hizmet verdiği VODAFONE TELEKOMÜNİKASYON HİZM A.Ş’ ne Satış Yöneticisi olarak başladı ve başarıları ile Bayi Kanalı Yöneticiliği, ardından Ticari Pazarlama Yöneticiliği yaptı ve 2015 yılı başında ayrıldı.

2015 yılında, bir yıllığına ENGLİSH TİME’ da Kurumsal Satış Müdürü olarak çalıştı. (English Time Türkiye Kurumsal Satış ve İş geliştirme Aktivitelerinin İdaresi ve Geliştirilmesi konusunda 3.500.000 TL bütçeli Kurumsal Satış Organizasyonunun Kurulması ve Yönetilmesi projesini başarıyla tamamladı)

Proje yönetiminden keyif alan ÇETİN 2016 yılında, bir yıllığına TRIO MOBİL SİSTEMLER’ de Grup Satış Müdürü & IOT Müdürü unvanıyla (Turkcell, Vodafone, Trio Mobil projesi olan makinelerin uzaktan erişim ve ölçümü projesinin yönetimini başarıyla yaptı)

ÇETİN, 2017 yılında enerjisinin tamamını proje yönetimlerinde söz almak adına halen sahip olduğu CTN Danışmanlık Hizmetleri Şirketini kurdu. Yönetim Danışmanlığı, Finansal Danışmanlık, Ekip kurulumu ve Yönetim Stratejileri Danışmanlığı, Marka Tutundurma ve Gelişim Danışmanlığı, Eğitim ve İşe Alım danışmanlığı, Strateji ve Planlama Danışmanlığı konularında faaliyet göstermektedir.

ÇETİN, Müzakere ve Satış becerileri, Yaratıcı Drama, Satış Koçluğu, Etkili Liderlik, Yönetici Koçluğu, Sunum Teknikleri, Zaman Yönetimi, Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri, İleri Sunum Teknikleri, Satış Performans Yönetimi ve Koçluk,  Satış teknikleri, İleri satış teknikleri, Satış Kapatma, Müzakere Teknikleri, MS Office konularında eğitim almış ve bu konularda ayrıca eğitimler vermektedir.

İstatistik ve sayılar, Bilgisayar, İnternet hobileri arasındadır. İngilizce ye hakimdir.

UTESKON Konfederasyonunda Spor Teşkilatı Başkanı, Turuncu Şapkalılar Derneğinde üye olan ÇETİN evli ve 2 çocuk babasıdır.

error: Content is protected !!