Süleyman Danacı

Süleyman Danacı

1971 tarihinde Çankırı Şabanözü İlçesinde doğan DANACI, Ankara Üniversitesi Çankırı Meslek Yüksek Okulunda Ön

lisansını aldıktan sonra, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden Lisansını tamamladı.

DANACI,  ilk iş yaşamına 1991 yılında Mali Müşavir olarak özel sektörde başladı. 1999 yılında kendi adını taşıyan Mali Müşavirlik Bürosunu kurdu, halende kendi bürosunda ekibi ile başarıyla hizmet vermektedir.

Bağımsız Denetçi olan DANACI, aynı zamanda Adliyede Bilirkişilik yapmaktadır. Birçok Dernekte Başkanlık ve Yöneticilik yapan DANACI, Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Meslekte Birlik Derneğinde Başkan Yardımcılığı, Saymanlık, Yüksek İstişare Konseyi Üyeliği, Türkiye Meslekte Birlik Platformu kurucusu, ASMMMO Odasında Danışma Meclisi ve değişik komisyonlarda görev aldı ve TÜRMOB Üst Birlik Delegeliği yaptı.

Ankara Meslekte Dayanışma Grubu kurucularından olan DANACI’ nın, yayımlanmış bilimsel makaleleri bulunmaktadır.

DANACI, sosyal yaşamdaki yardımseverliğini, mesleğindeki bilgi ve tecrübesini daha etkin uygulayabilme adına bir anda kendisini siyasetin içerisinde buldu. AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığında Danışma Meclisi üyeliği ile başlayan macerası, sosyal ilişkilerinde ki başarısı ile Prof.Dr. Numan KURTULMUŞ’ la tanışmasına ve HAS Parti Kurucuları arasında yer almasına neden oldu.

Has Parti’ de görev yaptığı süre içerisinde; Çankaya İlçe Başkanlığı, Ankara İl Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Merkez Mali İşler Başkan Yardımcılığı ve 2011 yılında yapılan Genel Seçimlerde 2.Bölge Milletvekili Adayı oldu.

HAS Parti’ nin AK Parti ile bütünleşmesi sonucu AK Parti üyesi olan DANACI, 2014 Belediye seçimlerinde AK Parti Pursaklar Belediye Başkan Aday Adayı, 07 Haziran 2015 Milletvekilliği seçimlerinde de Ankara 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.

Mesleğindeki bilgi ve deneyimini mükelleflerine artı değer olarak taşımakta, aynı zamanda danışmanlık hizmetleri ile de problemlerin çözümüne anlamlı katkılar sağlamaktadır.        

Danacı, evli ve üç çocuk babasıdır.

error: Content is protected !!