Zafer Menteşeoğlu

Zafer Menteşeoğlu

Menteşeoğlu, ODTÜ Matematik Bölümü ve Gazi Üniversitesi BYYO’ dan, iş hayatındaki yükümlülüklerinden

ve o dönemin sıkıntılı nedenlerinden dolayı yarıda bırakmak zorunda kalan zeki ve çalışkan insanlarımızdandır.   

Menteşeoğlu, 1982 yılında Profesyonel Temizlik ve Hijyen Sektörüne giren ilk sektör yatırımcılarındandır, günümüze kadar sadece sermayedar olarak değil aynı zamanda kurduğu şirketlerde yönetici olarak da bilfiil görev almıştır.

İlk Profesyonel Temizlik Makineleri ithalatçılarından olan Ankara merkezli Cameks Şirketinin kurucu ortaklarından olan Menteşeoğlu talepler doğrultusunda aynı bünyede Bina Yönetimi ve Proje yönetim danışmanlıklarını da ekleyerek şirketi tanınır ve güvenilir bir hale getirmiştir.

Makine ithalatçılarının artması, Uluslararası Endüstriyel ve Kurumsal Kimya şirketlerinin promosyon ağırlıklı çalışarak kendi markalarını piyasaya bedelsiz arz etmelerinden kaynaklanan piyasa değişimlerini öngörmüş ve tamamen hizmet tarafına yönelmeye karar vermiştir.  

Menteşeoğlu, 2000 yılında Jani King International Türkiye Master Franchise’ lığını alarak 2007 yılına kadar Türkiye’ de 34 il ve 10 bölgede ofisler kurmuş 50 ye yakın franchıse’ na iş imkanı sağlamıştır. 

Menteşeoğlu, Cleannet Lisans ve Temizlik Hizmetleri ve IFM Entegre Tesis Yönetimi Markalarıyla faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir.

Menteşeoğlu, bireysel olarak Girişimcilik, Franchising, Hastane Hijyeni, Hastane Housekeeping Operasyonları, Otel Housekeeping, Genel Temizlik ve Hijyen, Proje Yönetimi ve İşletme eğitimi ve danışmanlıklarını da ayrıca yürütmektedir.

error: Content is protected !!